6a p l

 

Dźwigi do przewożenia dekoracji


Teatr Nowy w Poznaniu dzięki rozbudowie wzbogacił się w 2001 r. o „Scenę Nową” z widownią dla 150. widzów, foyer i duże zaplecze: pracownie, salę prób i magazyny nad i pod sceną.
W budynku zainstalowaliśmy nietypowe dźwigi (windy). Jeden z nich służy do przewozu dekoracji, łączy wszystkie poziomy poczynając od podziemnych magazynów (4,5 m pod ziemią) ze sceną i magazynem nad sceną. Rozwiązania techniczne prowadzenia kabiny i napędu pozwalają na bezszelestny wjazd kabiny z dekoracjami bezpośrednio na scenę. Po rozładunku dekoracji kabina znika bez śladu pod podłogą, bez jakichkolwiek widocznych elementów konstrukcji na scenie. Pokrywa kabiny, która jest elementem sceny wjeżdża do magazynu nad sceną, dzięki czemu można również stamtąd przewozić ładunki na scenę.
Na uwagę zasługują imponujące wymiary kabiny i drzwi przystankowych, a także napędzana hydraulicznie, ognioodporna klapa w stropie sceny.

 

 [+] referencje

 

 

 

 

 

 

 

 

22 822 32 30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.